Rõuge vald – Eesti looduskaunis paikkond

Rõuge vald on tuntud kui üks Eesti looduskaunimaid paiku. Valla territooriumil on mitmeid maalilisi järvi, metsi, orgusid ja maastikke, mis meelitavad külastajaid ja loodushuvilisi.

Üks silmapaistvamaid omadusi Rõuge vallas on selle järved. Sealhulgas on Rõuge Suurjärv, mis on üks sügavamaid järvi Eestis ja sellel on kaunis liivane rand. Teised olulised järved on Rõuge Vesijärv, Kaarna järv, Hino järv ja Meenikunno järv. Need järved pakuvad suurepäraseid võimalusi ujumiseks, paadisõiduks ja kalastamiseks.

Rõuge vallas on ka mitmeid maastikulisi vaatamisväärsusi. Üks tuntumaid on Rõuge Ööbikuorg, mis on kaunis org, mida ümbritsevad kõrged nõlvad ja metsad. Seal asub ka mitmeid väiksemaid järvi ja juga. Lisaks sellele on Rõuge vald osa Haanja kõrgustikust, mis on üks Eesti kõrgemaid piirkondi ja pakub suurepäraseid võimalusi matkamiseks, jalgrattasõiduks ja talispordiks.

Rõuge vald on ka tuntud oma rikkaliku looduskaitsealade ja -parkide poolest. Pähni looduskaitseala asub valla territooriumil ning seal on mitmekesine taimestik ja loomastik. Haanja looduspark, mis hõlmab osaliselt Rõuge valda, on ka kaunis piirkond, kus saab nautida Eesti looduse ilu.

Kokkuvõttes on Rõuge vald tõepoolest Eesti looduskaunis paikkond, kus on palju avastamisväärset loodust. See on populaarne sihtkoht matkajate, loodushuviliste ja puhkajate jaoks, kes soovivad kogeda Eesti kaunist maastikku ja rahulikku keskkonda.

Jaga